افزودن ssl و https به سایت وردپرسی

  • نویسنده : عباس ورانلو
  • تاریخ انتشار: مرداد ۱۰، ۱۳۹۶
  • بازدید: ۲۵۹
  • دسته بندی: کاربردی, وردپرس,
  • نظرات:۱

افزودن ssl و https به سایت وردپرسی

آیا میخواهید از HTTP به HTTPS رفته و روی سایت وردپرس خود SSL نصب کنید؟ در این مقاله ما به شما چگونگی افزودن SSL و HTTPS روی وردپرس را آموزش میدهیم.اگر شما اطلاعاتی در مورد این دو مورد ندارید نگران نباشید ما قصد توضیح دادن آنها را برای شما داریم.

HTTPS و SSL چیست؟

هر روزه ما تمام اطلاعات شخصی خود چه برای ایجاد یک خرید یا برای ورود به سیستم را با سایتهای مختلف به اشتراک میگذاریم .به منظور حفاظت از انتقال داده ها نیاز به ایجاد یک اتصال امن داریم.که این مورد از SSL و HTTPS می آید.

HTTPS یا HTTPS امن ،یک روش رمز گذاری است که موجب ایجاد ارتباط بین کاربران مرورگر و سرور میشود. این کار باعث سخت شدن کار برای هکرها در دخالت در اتصالات میباشد. هرسایت یک گواهینامه SSL منحصر به فرد برای مقاصد شناسایی صادر میکند. اگر یک سرور تظاهر به داشتن HTTPS کند و گواهی آن مطابقت نداشته باشد سپس بسیاری از مرورگرهای مدرن از اتصال کاربران به این سایت هشدار میدهند.

لزوم نیاز به استفاده از SSL و HTTPS در سایت

نیاز به استفاده از SSL در سایت بالا نیست اما تنها کاری که باید انجام دهید خرید گواهینامه SSL میباشد.برخی از ارائه دهندگان میزبانی وردپرس به همراه برنامه های خود SSL رایگان ارائه میدهند. Siteground یکی از ارائه دهندگانی است که یک سال گواهینامه SSL رایگان ارائه میدهد.اگر خدمات میزبانی شما گواهی SSL رایگان ارائه نمیدهد میتوانید از اآنها فروش ssl بصورت شخص ثالث را بخواهید.اغلب ارائه دهندگان خدمات میزبانی نظیر Bluehost قیمت فروشی نزدیک به $50-$200 دارند.

نکته: معمولا همه شرکت های ارائه دهنده هاست و سرور sslرو به صورت رایگان در اختیار کاربراشون قرار میدن فقط کافیه درخواستی رو بهشون ارسال کنید.

چگونگی راه اندازی وردپرس با استفاده از SSL و HTTPS

اگر یک سایت جدید راه اندازی کرده اید یا میخواهید از HTTPS روی سایت خود استفاده کنید نیاز به آپدیت کردن آدرس سایت خود دارید.شما میتوانید این کار را با رفتن به تنظیمات>عمومی  وردپرس خود انجام دهید. آدرس سایتتان را اینجا با https بنویسید.

اگر شما به سایت خود SSL اضافه کرده اید برای راه اندازی SSL  وردپرس خود نیاز به تغییر مسیر از HTTP به HTTPS دارید.این کار را میتوانید با اضافه کردن کد به htaccess file انجام دهید.


RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://www.gam-one.com/$1 [R,L]

فراموش نکنید که به جای gam-one.com  آدرس سایت خود را وارد نمایید.

 

بر چسب : وردپرس کاربردی

دیدگاه های شما

  
HossienF | ۱ سال پیش

واسه سایت های معمولی هم میشه از htaccess استفاده کرد؟

عباس ورانلو | ۱ سال پیش

بله هیچ فرقی نمیکنه فقط باید فایل در روت سایت شما باشه